Garść wiedzy - Responsywne strony

Responsywne strony, co to w ogóle znaczy?

Mobilne urządzenia opanowały świat. Strony internetowe muszą zatem dopasować się do tego świata.
Responsywna strona (responsive website) to tak zbudowana witryna WWW, która będzie się dopasowywać do technologii i formatów urządzeń przenośnych takich jak tablety, smartfony itp. Będzie się po prostu zachowywać w sposób ułatwiający poruszanie się po niej niezależnie od urządzenia.
Samo słówko "responsive" niektórych może zastanowić. Z angielskiego "responsive" znaczy odpowiedź. Strona responsywna "odpowiada" na stawiane przed nią warunki. Warunkiem jest np. nietypowa szerokość ekranu. Strona responsywna musi się wyświetlać dobrze na rozmaitych szerokościach ekranów. Dobrze, to nie znaczy jednak, że będzie ona wraz z coraz to mniejszymi ekranami uparcie kurczyć się do ich rozmiarów bo w przypadku tych naprawdę niewielkich ekranów (np. smartfonów) strona po prostu zmieni swój układ tak abyśmy w dalszym ciągu byli w stanie trafić palcem w przycisk menu i aby napis na tym przycisku był wciąż widoczny bez użycia lupy:)

Jeżeli dana strona wyświetla się na ekranie telefonu identycznie jak na ekranie komputera lecz pomniejszona tak bardzo, że nie możemy przeczytać napisu czy kliknąć palcem w przycisk znaczy, że taka strona nie jest responsywna. Oczywiście można wtedy sobie poradzić powiększając stronę natomiast przy stronach responsywnych nie ma takiej potrzeby.

 Potwierdzam, że zapoznałem się z polityką prywatności drukarni internetowej. - Polityka Prywatności *